Що робити, якщо вкрали мобільний телефон
14.05.2016, 20:16
0
651

Що робити, якщо вкрали мобільний телефон

З появою дорогих телефонів (смартфонів) в українців все частіше стали красти мобільні телефони. Однак правоохоронці вже знають як знайти вкрадене, бо мають інформацію, яка полегшить пошуки.

Як повідомляють поліцейські, потерпілий має передати правоохоронцям IMEI-код викраденого телефону. І саме це значно полегшить розслідування цієї справи.

IMEI-код — це унікальний серійний номер мобільного пристрою, який встановлюється заводом-виробнком і складається з 15 цифр. Саме цей код необхідний для реєстрації телефону в мобільних мережах різних країн.

Цей же унікальний код стане вам у нагоді, якщо сталася прикрість і телефон викрали.

Необхідно відразуж після того, як ви виявили, що телефон поцупили, звернутися до правоохоронних органів і написати заяву про злочин. Її зареєструють в єдиному реєстрі досудових розслідувань. Як радять юристи, у чергового (який прийме вашу заяву) запитати реєстраційний номер, щоб потім можна було дізнатися, кого призначили слідчим.

Після реєстрації вашої заяви, правоохоронці відкриють кримінальне провадження і проводять слідчі дії. Також, до заяви слід додати (або повідомити) IMEI-код свого телефону, що значно полегшить розслідування. Тому краще про всяк випадок знати унікальний код вашого телефону, або ж зберігати коробку чи хочаб інструкцію.

Як правило, код вказується на коробці з під телефону або в інструкції. Також, дізнатися код вашого телефону можна натиснувши на телефоні комбінацію клавіш «*#06#».

За словами правоохоронців, слідчий інспектор, який займатиметься пошуком зловмисників (крадіїв), також може доручити іншим правоохоронним відповідним службам проводити слідчі дії.
Теги:
Категорія: Куточок споживача

Залишити коментар

avatar
Форма входу Реєстрація
Запам'ятати мене Забув пароль ?