Школа 5: запізнення відміняє Конституцію України, чи ні?
01.04.2015, 20:17
3
1436

Школа 5: запізнення відміняє Конституцію України, чи ні?

Вже більше ніж 3 місяці кожного ранку після дзвоника охорона зачиняє двері та не впускає дітей до школи №5. Кажуть згідно Наказу адміністрації, задля боротьби за дисципліну. Так от, виникає запитання: законно чи не законно? Все таки Констутуцію Украіни ніхто не відміняв і право на освіту також.

"Стаття 53 Конституції України: «Повна загальна середня освіта є обов'язковою. Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах; розвиток дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої і післядипломної освіти, різних форм навчання; надання державних стипендій та пільг учням і студентам.{Офіційне тлумачення положень частини третьої статті 53 див. в Рішенні Конституційного Суду № 5-рп/2004 від 04.03.2004} Громадяни мають право безкоштовно здобути вищу освіту в державних і комунальних навчальних закладах на конкурсній основі. Громадянам, які належать до національних меншин, відповідно до закону гарантується право на навчання рідною мовою чи на вивчення рідної мови у державних і комунальних навчальних закладах або через національні культурні товариства».

Право на освіту в Україні забезпечується:
- доступністю та безоплатністю;
- розгалуженою мережею навчальних закладів, заснованих на державній та інших формах власності, наукових установ, закладів післядипломної освіти;
- відкритим характером навчальних закладів, створенням умов для вибору профілю навчання і виховання відповідно до здібностей, інтересів громадянина;
- різними формами навчання - очною, вечірньою, заочною, екстернатом, а також педагогічним патронажем." http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/254к/96-вр

Мені здається, що школа не має права не впустити на урок, тому що це законне право на освіту, а таким рішенням вони його обмежують.

А якщо розглянути таку ситуацію: запізнився підліток, його не впустили, він розвернувся і пішов гуляти (зауважу, що батьки відправили дитину до школи і вони впевнені, що дитина на даний момент знаходиться на уроці!) , дитя переходило дорогу і його збив автомобіль, або його пограбували, або інші підлітки познущалися, або він в умі сказав собі " ну на" і пішов пити пиво і курити цигарки, або цигани вкрали... Ну і так далі, варіантів багато, це ж підлітки в них гормони і так далі. Хто буде нести відповідальність???

А якщо не впустили на урок не підлітка, а наприклад, дитину 8, 9 років і що їм робити??? Також іти тинятися по вулиці? А була зима, холодно, а якщо треба в туалет, то що, під школу йти???

Адміністрація школи бере на себе занадто багато, правити Конституцію Украіни і порушувати цим Закон Украіни, також бере на себе відповідальність за життя та здоров'я дітей, які не попали до школи, тому що їх не впустили. Це ж державний заклад. (Взяла основной текст с Бориспольского форума, бо нет времени писать тоже самое).

От себя -короче сходила я в освіту нашу (я вообще-то думала, что они там об этом не знают, а оказывается, что они там прекрассно оведомлены о данной ситуации
https://www.youtube.com/watch?v=Fn4Jmi94pcw
https://www.youtube.com/watch?v=VSQNKz0Uy1U
меня там типа поняли, оказывается мы за охрану платим, но платим жеж не за то чтобы от учеников охраняли.

Ребёнок, который мог не попасть на урок, может "повеяться" куда-нибудь и надолго, а кто будет виноват, если что-то случится? Короче, по-моему мнению это не те меры, которые можно предпринимать дабы приучить к дисциплине. Кста - пускать стали и требовать объяснительные, но через время опять стали закрывать дверь.

А ещё узнала прикол - в 1-й школе родителей вообще не пускают в школу и они ждут детей за забором. а если у них первокласник? он не то чтобы одеться, а и вещи свои собрать не может. Да и с учителем мало ли какой вопрос нужно решить. Как вообще такое терпеть можно?

Скарга від Наталия

Категорія: Школи

Залишити коментар

avatar
1 Олеся • 16:08, 15.04.2015
Від прочитаного склалося враження, що в 5 школі двері зачиняються о 8.00 і відчиняються лише о 12.00. Взагалі то після гімну двері відчиняють і учні потрапляють до класних кімнат, і самі учні це добре знають і тому стоять і чекають, а не говорять "ну на..." і кудись йдуть шукати пригод з циганами, цигарками та пивом чи кидатись під машини. Звісно, якщо мама сама запізнюється на работу то їй не має часу чекати поки програє гімн і впустять до школи. Це вже звично, що під час гімну двері зачинені. Не актуальне питання, щоб виносити його та  паплюжити школу, спираючись на закони,  в яку ходить ваша дитина. Батьки, поважайте себе та свій вибір.
avatar
2 kaktusforangel • 19:27, 15.04.2015
Складывается впечатление, что Наталия решила создать бурю в стакане воды... У каждого учреждения, в т.ч. и в школе,  есть свои внутренние порядки. В данном случае речь идет том, что утренние "опаздавшие" ожидают окончания звучания гимна под станами школы, а не в внутри. А если вдаваться в крайности с цыганами и сигаретами, то "повеяться" можно успеть и в не учебное время. Мамочка, учитесь прежде всего видеть позитив и посвящайте свое драгоценное свободное время ребенку, а не написанию подобного рода жалоб!
avatar
3 Dema • 19:17, 16.05.2015
в чём может быть позитив, если зимой дети стояли на улице и в предбаннике, когда мороз был (хорошо хоть зима тёплая в этом году выдалась).
и закрывать двери не обязательно, можно пускать детей в холл хотя бы (слав богу места хватает) и пусть там стоят под гимн, а потом расходятся по кабинетам, может даже написав объяснительную перед этим.
когда школу выбирали таких порядков не было и такой самопроизвол допускать нельзя.
avatar
Форма входу Реєстрація
Запам'ятати мене Забув пароль ?